Chci zařvat, běžet, letět a pak tě obejmout... a málokdo to chápe, že je někde něco nademnou

9. října 2007 v 19:11 | akee
/nadpis je citace z písně Ruzyně- vypFixa/
Tak dnes za čtyři z chemie a za jedna ze zeměpisu.
Chemii absolutně nechápu a vím, že ji nikdy v životě na nic potřebovat nebudu... Ale učit se ji prostě musím a přes to nejede vlak. Z dvaceti otázek jsem měla špatně čtyři - to je za tři. Ale protože mi učitelka přišla na tahák, mám za čtyři. A k tomu jako bonus jsem obdržela prvotřídní učitelčinu nenávist. Je protivná, arogantní, zlá, nelidská (myslím učitelka... ale nenávist vlastně taky) a není ostudou, když řeknu, že se jí bojím. Ona dokáže pohledem rozdávat depresivní pocity absolutního idiotství... A tak se cítím. Idiotsky.
A vůbec, ti učitelé nejsou lidé.
Jsou to jen státní roboti, s programem jasně daným - mlet a učit a poučovat. Oni se neumí usmívat. Proboha, tohle že jsou lidi?
Jediné co je fajn je zeměpis a fixa. Zeměpis je zajímavý a fixa je vypsaná. A tak vůbec, třeba to jednou bude dobrý.
Já si nechcu stěžovat a nechci se litovat. Nechci po ránu nadávat, nechci vůbec vstávat a nechci chodit do školy. Chci žít ve Španělsku a nechci chemii. Chci toho strašně moc a chci to moc. Chci žít. A chci žít šťastně. A chci mít čas. Chci mít blízkého člověka...
...ale to, co chci nejvíc, je nadmíru skromné. Ale co je skromné, nemusí být zas tak uskutečnitelné... A tak jediné, co snad zmůžu je spouštět slzy po tvářit a doufat, že ty časté toky nevymelou na mých tvářích říční koryto...
Skutečnost je taková, že jediný člověk, pro kterého bych se chtěla tak moc zvednout, se mi vzdálil ještě dál než je. On je totiž ve Španělsku a kontakt na něj je v Háji... Víte, on mi dal tu mailovou adresu, jenomže ta nefakčí... Nejspíš jsem ji špatně opsala, ano, to bude nejspíš tím. Je tu ale problém, že papír, na kterém mail byl napsán, je taknějak... ztracený. Je to špatné, ale já neztrácím naději. Já ji nechci ztratit... budu prostě zkoušet mailové adresy podobné té špatné tak dlouho, dokud mail nepřijde tomu pravému... anebo fakt nevím.
Nevím jediný vzorec do chemie. Ale vím, že blázním, tak pardon.
A jak zpívá fixa : "Kdo se jednou zbláznil, už nikdy nebude normální"
Mám to marné. A je mi to jedno.
Prostě se budu učit jen o vesmíru, o geografii, o tom zábavném učivu a co víc, budu to dělat při zvucích Vypsané Fixy. Už jste slyšeli jejich nové CD? Ne? Je úžasné...Jednička, trojka a taky Antidepresivní rybička... V pátek jsem byla na jejich koncertu, bylo to skvělé, ale o tom až příště.
Dál nevím. A nechci vědět (jak se tvoří vzorce kyslíkatých kyselin)...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Paajik Paajik | Web | 9. října 2007 v 19:33

Já to znám, Chemie je děsná =( ... někdy si řikám k čemu mi bude, když budu vědět, že voda je H2O ... je to prostě voda a to mi stačí, žádný vzorce nepotřebuju. Máš pravdu, já mám taky takový pocit z učitelů, chovají se jako roboti, co nemají soucit a jak nemáš dobrou známku, hned jsi pro ně ta "špatná", ale to bohužel asi nezměníme..

2 Alqarin Alqarin | Web | 9. října 2007 v 20:03

Hm, no tak ten popis učitele na spoustu z nich sedí, to teda jo, ne na všechny ale na hodně, dokonce není vyloučeno, že pokud se stanu učitelem, i já po čase zatrpknu a stane se ze mě (neděj Bože...) něco podobného. Jinak, neukamenujte mě, ale musím říct, že mě chemie baví, jako jeden z mála předmětů, no, ale to jen na okraj, hele, tohle se stává, prostě je to na nic, spousta věcí, ale jak píšeš, pusť si Fixu a třeba Dare You to Move a já nevím, co ještě a snaž se to pustit z hlavy (vim, že je to chabá rada, ale takhle já to vidím...)...

3 Eileen Eileen | Web | 9. října 2007 v 20:35

Učitelé? Souhlasím s tebou, ale zase bych to nemohla říct o všech... Někteří jsou v pohodě... :) A co se týče toho člověka - moc bych ti přála, abys tu správnou adresu trefila... Jednou se to musím podařit.

Ách, tak jsem si přála napsat nějaký inteligentní komentář k tak pěknému a zajímavému článku, ale jaksi se to nepovedlo... x) Tak snad příště. Měj se fajn.

4 Paajik Paajik | Web | 9. října 2007 v 21:13

Nevím čim to je, ale přesně jak jsi to popsala to cítím ... jako by jsi měla stejný myšlenky, teda vlastně máš :)..strašně se mi líbí tvoje názory a to je asi tím, že jsou snad skoro shodný jako ty moje. Jak píšeš, něco se ti nepovede nebo to nechápeš a učitelé z toho hned dělají světový problém. Nejhorší je asi to, jak ti to dají najevo ... u nás to často probíhá i tak, že učitel ještě před celou třídou schodí některýho žáka a tohle se podle mě dá nazvat ubohostí. Kdyby mu to aspon řekl stranou, ale ne ... hezky to řekne předevšema .. potom jak tomu dotyčnýmu asi tak je, že? ...

5 Akee Akee | Web | 9. října 2007 v 22:55

Tyjo, strašně moc vám děkuji za komentáře. Všechny mě moc příjemně potěšily. Jinak, Paajik: moje řeč :) jsem taky moc ráda, že sdílíš mé názory, aspoň si tu nepřipadám tak sama. S těma učitelama je to špatný,no... podle mě si na nás akorát léčí své komplexy a problémy... prostě jim něco vadí, tak si to vybijí na nás. Anebo je tu ještě druhý důvod, snad ještě horší než ten první... takový problém je téměř celosvětový - a to je nadřazenost. Prostě si připadají jako velcí šéfové a my jsme oproti nim jen malí, nezkušení, rozmazlení, hloupí a kdovíco všechno... a tím, že na nás křičí, si myslí, že to změní a že nás vychovají. Ale to je omyl jak Brno, že...

  Eileen: u nás by se možná taky našla snad jedna vyjímka normálního učitele. Jenomže vyjímka, jak je známo, jenom potvrzuje pravidlo. Ano, o naší škole se mluví, že se toho v ní hodně naučí, ale co je mi po tom, když na úkor vědomostí utrpí mé ego... Asi to nebyl nejšťastnější výběr školy...

Alqarin: věřím že bude skvělej učitel! Nevěřím, že by někdo jako ty mohl zatrpknout a alespoň ze zlomku být jako ti učitelé od nás. Tohle mi prostě nesedí a vím, že ty takový nebudeš - budeš ta vyjímka :)... Ale hlavně, mám tu prosbu: až jednou budeš učit chemii, nebo možná i něco jinýho, a bude ve třídě nějaký idiot jako já a třeba jednou použije tahák, buď k němu shovívavý a dej mu druhou šanci :) ... prostě jen třeba neměl svůj den :))

6 Paajik Paajik | Web | 10. října 2007 v 17:12

Nemáš zač za komentáře ... ty články co píšeš by si jich zasloužili ještě mnohem,mnohem víc!!! :). JJ, máš pravdu, někdy mi přijde, že učitelé prostě nemají cit, zajímá je jen, učení a pořád nám říkají: " musíte se učit pokaždý odpoledne, připravovat se na každou hodinu atd." Jo, fajn, ale jako .. to je pak jak kdybys byla ve škole celej den, že? ..to je i na mě trochu moc. Radši jsem si poustila nějaký fajn písničky a snažila jsem se odreagovat ...a na učení kouknu, jen tak "rozumně" ..

7 PinkandFluffy PinkandFluffy | Web | 10. října 2007 v 21:07

Hmm, právě jsem dozívala své odpoledne nad sešity...

Taky mám dojem, že jsem se včera dokonale zhroutila nad matikou...

Z čehož vyplývá poznatek: Nic nepřehánět. ^^

Ono se nakonec ukáže, že život vypadá o dost jinak, než jak nás učili ve škole, a to, co budeš či nebudeš potřebovat ti teprve ukáže.

Víš... učitelé jsou prostě jenom další  lidi. Mají svoje životy, svoje starosti, práci, která je mnohdy nebaví a nízký plat. Ale bohužel jsou to lidé, kteří ať chceš nebo ne, značně ovlivňují tvůj život a utváří tvé názory... A nade vše milují svůj předmět, takže jen a pouze ten je nejdůležitější na světě.

Taky mám pár pedagogofobií: učitele, ze kterého je mi fyzicky špatně, takže musím strávit celé hodiny s nosem na lavici, abych ho ani nezahlédla apod. Takže tě silně chápu.

Komentáře jsou uzavřeny.